Міжнародні резерви України різко впали після піку виплат за держборгом

гроші
Фото з відкритих джерел

Міжнародні резерви становили 28,7 млрд доларів на 1 жовтня 2021 року

Міжнародні резерви України скоротилися на 9,2% у вересні внаслідок пікових виплат за зовнішніми зобов’язаннями. Про це повідомила пресслужба Національного банку.

Так, міжнародні резерви становили 28,7 млрд доларів на 1 жовтня 2021 року.

Всього на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті уряд виплатив 2,56 млрд доларів. Зокрема, 2,52 млрд доларів за зовнішніми державними облігаціями, а також 2,1 млн доларів на обслуговування внутрішніх держоблігацій.

Валютні надходження на користь уряду від розміщення ОВДП становили 216,9 млн доларів.

Також вплинули фінансові інструменти унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют. У вересні їхня вартість зменшилася на 202 млн доларів.

НБУ зауважує, що переважно пропозиція валюти на міжбанківському ринку перевищувала попит. Це дало змогу Національному банку викупити в резерви 146,6 млн доларів. 

Водночас в окремий день місяця попит на ринку перевищував пропозицію, тож з метою згладжування девальваційних коливань Центробанк продав 7 млн доларів.

Загалом, за підсумком вересня 2021 року чиста купівля валюти Національним банком на валютному ринку становила 139,6 млн доларів.

"Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку", – резюмують в НБУ.

Новини за темою: Міжнародні резерви України зросли на 9%, що є рекордом за останні 9 років

Раніше повідомлялося, що у липні 2021 року міжнародні резерви України зросли на 2,1%, так станом на 1 серпня вони становили 28,95 млрд доларів в еквіваленті.