Мінсоцполітики анонсувало зміни у методології визначення розміру штрафів

Марина Лазебна
Міністр соціальної політики Марина Лазебна Фото з відкритих джерел

Їх сума не буде прив'язуватися до прожиткового мінімуму

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна анонсувала зміни у методології визначення розміру штрафів в Україні. Про це повідомив телеканал "Дом".

За її словами, розмір штрафів не буде прив'язуватися до прожиткового мінімуму.

Крім цього, міністр підкреслила, що розмір прожиткового мінімуму повинен бути більшим, тому вирішили змінити методологію визначення розміру штрафів, щоб людям не довелося платити надто багато.

"Ми аналізували 180 законодавчих актів, у яких є прив'язка до прожиткового мінімуму, і дивилися, на що її можна замінити. Вирішили залишити цю прив'язку у формуванні основних нарахувань: тільки пенсія та мінімальна зарплата. А все інше прив'язуємо до базових виплат, щоб у людини не було теж ніяких втрат", - пояснила вона.

При цьому Лазебна додала, що  наразі за участі експертів було розроблено комплекс змін до законодавства, щоб внести ці заплановані зміни. Відповідні законопроекти зараз перебувають у парламенті.

"Вийшло чотири законопроєкти. Один про методологію, другий про відв'язання, далі - про базові величини для штрафів і для соціальних виплат, доплат. Ми це все прописали", - зазначила міністр.

Новини за темою: Прожитковий мінімум має бути не менше, ніж 40% середньої зарплати, – Качура

Як повідомлялося раніше, особи, які мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг і не мають змоги сплачувати їх, можуть укласти договір реструктуризації і звернутися до органу соціального захисту з питання призначення житлової субсидії.