Мінагро опублікувало список документів, необхідних для продажу землі в Україні

Фото з відкритих джерел

Власник земельної ділянки для продажу ділянки зобов'язаний мати кадастровий номер, зареєструвати право власності та мати виписку з Держреєстру прав власності

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко опублікував список обов'язкових документів для продажу землі в Україні. Необхідні умови чиновник оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.

Зазначається, що власник земельної ділянки для його продажу зобов'язаний мати кадастровий номер ділянки, зареєструвати право власності та мати виписку з Держреєстру прав власності в паперовому або електронному вигляді.

Міністр також пояснив, що наявність кадастрового номера земельної ділянки можна перевірити на публічній кадастровій карті України на сайті.

У разі його відсутності власник ділянки має звернутися до розробника документації з землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення або відновлення меж ділянки в натурі та зареєструвати ділянку в Державному земельному кадастрі.

Лише після цього ділянці буде присвоєно кадастровий номер.

Лещенко уточнив, що наступним кроком для продажу земельної ділянки є реєстрація права власності в Державному реєстрі прав на нерухоме майно. Це здійснюють виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, нотаріуси або центри надання адміністративних послуг.

Для цього необхідні витяг із Державного земельного кадастру, копія та оригінал паспорта й ідентифікаційного номера, сплата адміністративного збору та документ про права на ділянку (державний акт на право власності на землю, договори купівлі-продажу, дарування, міни, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину).

Фото з відкритих джерел

Чиновник також підкреслив, що після реєстрації права власності на землю власник отримує паперовий або електронний витяг із Держреєстру прав.

"Реєстрація права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та зазначений пакет документів зможе гарантувати вам право користування, володіння/розпорядження земельною ділянкою й допоможе уникнути багатьох ризиків", - наголосив він.

Новини за темою: У Мінагро пояснили, чи поширюватиметься ринок землі на окуповані території

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України затвердив чіткий порядок перевірки щодо покупця землі з боку нотаріусів, перед тим, як з 1 липня запрацює ринок землі.

Більше про це можна дізнатися у нашому великому матеріалі – "Земля на продаж: Топ-20 найактуальніших питань про земельні відносини в Україні після 1 липня".