Міненерго вимагає заборонити імпорт електроенергії з РФ і Білорусі

Фото з відкритих джерел

У відомстві обґрунтовують свою позицію "потенційною загрозою енергобезпеці"

Міністр енергетики Герман Галущенко направив звернення до НКРЕКП щодо обмеження імпорту електроенергії з держав, які не є членами Енергетичного Співтовариства, зокрема, Росії та Білорусі. Про це повідомляє пресслужба відомства. 

"Це суперечить стратегічним цілям України у сфері енергетики (зокрема, синхронізації Об’єднаної енергетичної системи України з ENTSO-E) та потенційно загрожує енергетичній безпеці", - йдеться в листі. 

Як зазначається, головною вимогою під час приєднання енергосистеми України до ENTSO-E є забезпечення достатності власних генеруючих потужностей для покриття прогнозованого попиту на електричну енергію.

"Залучення імпорту електроенергії погіршує фінансово-економічний стан виробників електричної енергії і, відповідно, якість та повноту виконання затверджених Міненерго графіків ремонтів генеруючого обладнання електростанцій та теплоелектроцентралей", - пояснили в Міненерго. 

Новини за темою: В Україні спостерігається ситуація енергетичної бідності: Газ та електроенергія стають менш доступними для громадян, – Якубін

Нагадаємо, раніше стало відомо, що після від’єднання від електромереж Росії та Білорусі Україна може зазнати дефіциту електроенергії та зростання цін.