Міненерго розробило законопроєкт про внесення змін до "зеленого" тарифу

Фото з відкритих джерел

Документ винесли на обговорення

Міністерство енергетики розробило і винесло на громадське обговорення законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії на ринкових засадах". Про це повідомляє пресслужба відомства

Згідно з повідомленням, документ передбачає запровадження системи Feed-in-Premium, або контрактів на різницю, для виробників з альтернативних джерел енергії (як для чинних договорів купівлі-продажу, так і для договорів, які будуть укладатися переможцями аукціонів) замість фіксованих платежів за "зеленим" тарифом - Feed-in-Tariff.

У міністерстві переконують, що нова модель підтримки дозволить збільшити частку "зеленої" електроенергії в енергосистемі і зробити її доступнішою.

Таким чином виробники з ВДЕ зможуть безпосередньо виступати як учасники ринку, самостійно продаючи електроенергію, оптимізуючи свої доходи від виробництва та зменшуючи свої небаланси.

Новини за темою: Марченко: Зниження тарифу на електроенергію не має перешкоджати перемовинам з МВФ

Водночас ці виробники матимуть право на отримання компенсації від гарантованого покупця у вигляді різниці між встановленим "зеленим" тарифом або аукціонною ціною та ринковою ціною.

Окрім цього, виробники будуть вмотивовані створювати нові окремі балансуючі групи, що матимуть можливість управляти небалансами власного портфеля об’єктів в режимі реального часу і, задля уникнення небалансів, впроваджувати нові підходи та технології прогнозування, системи накопичення енергії та керування попитом, сприяючи балансуванню енергосистеми.

Як зазначається, проєкт закону розроблено на виконання вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії" № 810-ІХ та кроку 400 Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік.

Із законопроєктом можна ознайомитися за посиланням.

Новини за темою: Накопичення вугілля на складах ТЕС залишається незмінно критичним, – "Укренерго"

Нагадаємо, нещодавно Кабмін затвердив стратегію енергетичної безпеки, яка була розроблена і прийнята на виконання рішення Ради національної безпеки та оборони від 14 вересня 2020 року.