Міненерго планує встановити нові тарифи на електроенергію в Україні

Фото з відкритих джерел

Остаточні нові розцінки Міненерго має озвучити до кінця липня

Міністерство енергетики спільно з Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), та учасниками ринку опрацьовує варіанти зміни тарифа на електричну енергію. Про це повідомляється у відповіді міністерства на запит УНІАН.

Таким чином, відомство найближчим часом представить нову модель спеціальних зобов'язань на ринку електричної енергії (ПСО), яким, в тому числі регулюються тарифи для населення.

Новини за темою: В Україні за спекотний минулий тиждень значно зросло споживання електроенергії

"Щодо моделі спеціальних обов'язків на ринку електричної енергії та відповідно тарифів на електричну енергію повідомляємо, що зараз питання опрацьовується спільно з НКРЕКП і учасниками ринку", - сказано у відповіді Міненерго.

При цьому пресслужба відомства не уточнила, які саме варіанти тарифних змін будуть запропоновані.

Як відомо, раніше міністр енергетики Герман Галущенко повідомляв, що нова модель передбачає зниження тарифів для вразливих верств населення, які споживають до 100 кВт-год електроенергії на місяць.

Зараз це близько 41% споживачів з 16,9 млн домогосподарств. І підвищення тарифу для тих, хто споживає понад цю норму, тобто для більшості.

Зазначається, що остаточні нові розцінки Міненерго має озвучити до кінця липня, але імовірно споживачів поділять на категорії: які споживають від 100 до 300 кВт-год, від 300 до 500 кВт-год і понад 500 кВт-год на місяць.

При цьому найвищий тариф може бути визначений на рівні близько 3,5 грн за кВт-год.

Нинішній чинний тариф встановлений на рівні 1,68 грн за кВт-год для всіх споживачів.

Новини за темою: Чорний список покупців електроенергії: Що це таке та хто може до нього потрапити

Нагадаємо, раніше ми писали, що з 1 серпня вартість енергоресурсу може змінитися. Уряд розглядає кілька варіантів перегляду вартості. Про те як і коли переглянуть ціни на електроенергію ви можете дізнатися у нашому великому матеріалі.