Медведчук: Україні потрібно домовлятися з Кремлем, інакше наша ГТС в будь-яку хвилину може перетворитися на Музей металобрухту

Віктор Медведчук_2
Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Україні потрібно домовлятися з Кремлем, інакше наша газотранспортна система в будь-яку хвилину може перетворитися на Музей металобрухту. Про це в ефірі каналу "Перший Незалежний" заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук.

"Труба може перетворитися в будь-яку хвилину в Музей металобрухту, тому що для того, щоб домогтися тієї пропозиції, про яку говорить пан Зеленський, треба домовлятися з росіянами. Домовиться він з ними чи ні? Я не знаю, а прокачування по трубі зменшується. А якщо зменшується прокачування по трубі – це означає, що настає криза взагалі отримання газу, тому що, якщо по трубі не буде йти достатньої кількості газу в Європі, а ви знаєте, що вже відмовилася низка країн, у тому числі й Угорщина, понад 4,5 мільярда буде прокачування через "Турецький потік", це вже не через Україну, той газ, який Україна могла відбирати та підписувати договори з Європою, що вона нібито в Європі купує, ось такі потенційні можливості для України сьогодні згасають", – зазначив політик.

При цьому Медведчук додав, що сама пропозиція української влади є запізнілою і недоговороздатною, тому що сьогодні Росія, мабуть, зацікавлена в запуску "Північного потоку-2", а не збільшенням прокачування через ГТС України.

"Але домовлятися треба, пропонувати треба, треба шукати спільні сьогодні можливості, для розвитку торговельно-економічних відносин. Це до речі те, про що говорять представники нашої партії, про те, що записано в програмі нашої партії, про те, що відновлення торговельно-економічних відносин із Росією – це головний сьогодні фактор, який може вплинути на розвиток України", – резюмував він.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський запропонував Росії знижку у розмірі 50% на транзит газу до Європи понад встановлені контрактом 40 млрд кубометрів.

До слова, раніше голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук зазначив, що відновлення економіки України та рівня добробуту її народу лежить у відновленні економічних відносин між Києвом і Російською Федерацією

При цьому політик додав, що президенту України Володимиру Зеленському необхідно вести прямі переговори з президентом Росії Володимиром Путіним, тому що це також в інтересах України.

Однак, за словами Медведчука, всупереч усьому, чинна українська влада всіляко перешкоджає відновленню економічних відносин між Україною і Росією.