Литвин про енергетичну кризу: Жодним меморандумом країну газом не забезпечити

Володимир Литвин Фото з відкритих джерел

Центральна влада переклала відповідальність за вирішення проблеми на місцеву владу, наголосив експерт

Підписаний меморандум між Кабінетом міністрів, НАК "Нафтогаз України", Асоціацією міст і Конгресу місцевих та регіональних влад не вирішує проблеми, пов'язані з енергетичною кризою, зокрема забезпечення країни газом. Таку думку висловив академік Національної академії наук України, ексголова Верховної Ради України Володимир Литвин. 

"Якщо говорити про меморандуми, про програми, то я переконаний, що можна було б ними вирішити проблему "Великого будівництва", тобто вистелити всю країну. Від самого початку для людей, які мають елементарний практичний досвід і знання практичного життя – було очевидним, що цим меморандумом ніхто не забезпечить країну газом. Але меморандум підписали, а тепер ми маємо таку ситуацію: уряд і влада в Києві стверджує – "ми вирішили всі проблеми", а якщо проблеми виникають власне на місцях, то в цьому відповідальність виключно місцевої влади", - сказав він. 

Новини за темою: Уряд порушує умови меморандуму, стабільність ціни на тепло під загрозою, - Розенко

Як повідомлялося раніше, місцева влада, НАК "Нафтогаз Україна" та Кабінет міністрів уклали меморандум щодо незмінних цін на тепло для населення протягом всього опалювального сезону. Зокрема документ підписали Кабмін, НАК "Нафтогаз", Асоціація міст і Конгрес місцевих та регіональних влад.