Лазарєв: Єдиний план влади отримати гроші для бюджету – витягнути їх з нових податків

Олександр Лазарєв Фото з відкритих джерел

Єдиний план, який змогла придумати влада для поповнення скарбниці – це витягнути останні кошти з кишень простих українців у вигляді нових податків. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" заявив політолог Олександр Лазарєв.

"Цей бюджет не може бути збалансованим. По суті, гроші збираються вилучати з податкової складової. Це для них єдиний план – вилучення грошей у населення, по-іншому вони не знають, як їх добути. Тому я не бачу тут ніякого балансування", – зазначив він. 

Також Лазарєв додав, що швидше Міжнародний валютний фонд відмовиться давати нам гроші, ніж український уряд відмовиться позичати кошти, що є неможливим при даному курсі розвитку держави і при даних управлінцях.

На його думку, щоб відмовитися від кредитування з таким державним боргом, який є у нас (на 2022 рік у бюджеті закладена необхідність виплати в 570 млрд гривень, що можна вважати додатковою статтею витрат, яка не вказана у видатковій частині бюджету), – потрібно десь залучити гроші. 

Політолог назвав новий бюджет – бюджетом аграрної держави третього світу, відзначаючи при цьому, що це не бюджет розвитку держави, і не бюджет розвитку економіки.

"Я там не побачив реальних статей доходу, які в перспективі дали б нам якісь досягнення", – резюмував він.

Новини за темою: Встановлення жовтої зони в Україні та розгляд держбюджету-2022 в Раді: Головне на ранок 22 вересня

Нагадаємо, раніше у Верховній Раді міністр фінансів презентував проєкт бюджету на 2022 рік. До слова, в цей же день народні депутати прийняли його в першому читанні.