Кабмін збільшив дотації тваринникам: Хто і скільки отримає

тваринництво, корови
Фото з відкритих джерел

Держава компенсуватиме аграріям до 80% вартості сільськогосподарських тварин

Кабінет міністрів України прийняв постанову, якою перерозподілив бюджет державної підтримки аграрного сектору в 2021 році і збільшив розмір допомоги галузі тваринництва та переробки агропродукції. Відповідну постанову з доопрацюванням протягом одного дня прийнято на сьогоднішньому засіданні уряду, передає УНІАН.

У пояснювальній записці до постанови зазначається, що необхідний обсяг коштів для держпідтримки тваринництва у 2021 році становить 1,15 млрд грн при початковому плані виділити на цю галузь 1 млрд грн.

Також збільшується розмір компенсації сільгоспвиробникам за покупку племінних тварин (корів, свиней, овець та ін.) до 80% з 50% від суми.

Зокрема, максимальний розмір компенсації за покупку корів збільшено до 50,4 тис. грн за одну голову (з 31,5 тис. грн), свиней - до 16 тис. грн (з 10 тис. грн), овець і баранів - до 17,6 тис. грн (з 11 тис. грн), бджолині матки та пакети - до 160 і 800 грн за штуку відповідно (зі 100 і з 500 грн).

Крім того, постановою збільшується розмір компенсації за будівництво тваринницьких комплексів, який раніше становив 30% вартості – до 70% сільськогосподарським кооперативам і до 50% іншим суб'єктам господарювання.

Відтепер держава ще й покриватиме до 50% вартості будівництва об'єктів для зберігання і переробки зерна замість 30%.

Новини за темою: В Індії запровадили щорічний іспит на знання корів

Раніше повідомлялося, що у Чернівецькій області у фермерському господарстві "Котелеве", яке розташоване в селі Котелеве Дністровського району, зафіксували спалах африканської чуми свиней. Внаслідок недуги за декілька днів загинуло понад чотири сотні особин. Було прийняте рішення про знищення 21 тисячі свиней