Кабмін пропонує спрямувати кошти від розмитнення "євроблях" на боротьбу з COVID-19

Будівля Кабінету міністрів у Києві

Фото: Vasyl Mokan / Facebook

На ці потреби хочуть виділити 1,4 млрд гривень

Кабінет міністрів пропонує спрямувати до спеціального фонду держбюджету 1,4 млрд гривень податків від розмитнення "євроблях" на боротьбу з COVID-19, а також проведення вакцинації. Законопроєкт схвалений під час засідання уряду 16 червня, яке транслювалося в Youtube, та буде спрямований до Верховної ради.

Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту, за інформацією Державної митної служби України, після закінчення пільгового періоду оподаткування, протягом 2020 року в Україну ввезено 38,4 тис. одиниць транспортних засобів, у т. ч. з порушенням термінів перебування у митних режимах транзиту та тимчасового ввезення - 7,5 тис. транспортних засобів.

Отже, доходи спеціального фонду державного бюджету України на 2021 рік пропонується збільшити на 1 433,75 млн грн, у тому числі:

  • акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) з транспортних засобів на 1 140,0 млн гривень;
  • податок на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів з транспортних засобів на 230,0 млн гривень;
  • надходження від добровільно сплачених фізичними особами коштів на 63,75 млн гривень.

Отримані кошти пропонується витратити за бюджетною програмою "Заходи, пов'язані з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками".

Нагадаємо, з 15 червня почала діяти нова пільгова формула для розмитнення "євроблях", що в'їхали на територію України до кінця 2020 року. Норми закону застосовуватимуться до 15 листопада 2021 року.

Новини за темою: Ринок землі в Україні: Уряд затвердив порядок перевірки щодо покупця надр з боку нотаріусів

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня, але з послабленням обмежень.