Кабмін назвав середню ціну за гектар землі в Україні

pixabay.com

За перший місяць роботи ринку загальна площа проданих ділянок склала 5324 га, а сума угод - 210 млн гривень

За перший місяць повноцінної дії ринку землі в Україні середня ціна за гектар землі сільгосппризначення становить 40 тисяч грн. Про це сказав міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, повідомляє пресслужба відомства в п'ятницю, 30 липня.

"Місяць тому, коли запускали ринок землі, вас намагалися налякати масовим скуповуванням земель іноземцями, вагонами з чорноземом, які направляються на Схід, і агрохолдингами, які відберуть ваші землі. Протягом місяця роботи ринку, як я і обіцяв, не відбулося нічого подібного. Ринок працює", – зазначив міністр.

За його даними, за 30 днів від старту ринку землі підписана 2901 угода.

"Тобто, лише один із кожних 2000 власників землі розпорядився нею: продав або подарував", – зазначив Лещенко.

Він додав, що за перший місяць роботи ринку загальна площа проданих ділянок, щодо яких зареєстровано угоди, склала 5324 га, а сума угод – 210 млн гривень.

"За перший місяць роботи ринку землі середня ціна за український гектар складає 40 тисяч гривень. Найбільше землі придбали в Полтавській, Тернопільській і Кіровоградській областях. Але географія продажів – по всій країні", – зазначив Лещенко.

Новини за темою: Ринок землі в Україні: Фермери зможуть отримати кредити під держгарантії

Раніше повідомлялося, що Міністерство аграрної політики показало статистику купівлі-продажу землі за перші півмісяця роботи відповідного ринку в Україні.