Кабмін хоче вдвічі урізати норми з безмитного ввезення товарів в Україну

Фото з відкритих джерел

Зокрема хочуть зняти мито на наукове обладнання

Уряд схвалив законопроєкт, який внесе ряд змін до митних зборів. Зокрема, норми з безмитного ввезення товарів з-за кордону будуть урізані вдвічі. Відповідне рішення було прийнято за засіданні Кабміну у середу, 9 червня. 

Так, хочуть зняти мита в наступних випадках:

  • На товари, які є основними засобами і які фірма-власник переносить в Україну для створення нового підприємства. Під цю категорію в теорії підпадає парк техніки, який завозять в Україну іноземні фірми-підрядники, що будують в нашій країні дороги і будинки. 
  • Наукове обладнання, запчастини та витратні матеріали (якщо вони призначені для освітніх цілей або проведення некомерційних досліджень або ввозяться закладами освіти), апаратура та запчастини для цілей наукових досліджень
  • Тварини, біологічні та хімічні речовини та зразки для лабораторного використання
  • Терапевтичні речовини, реагенти для визначення групи крові для лабораторій та інститутів
  • Ліки і ветпрепарати, які використовуються на спортивних змаганнях
  • Товари для використання на кладовищах, які ввозять іноземний компанії для догляду за пам'ятниками і могилами жертвам війни.
  • У всіх випадках прописана заборона на продаж або відчуження такої продукції.

Однак найцікавіше в даному проєкті - норми ввезення товарів з-за кордону для українців.

Ліміти за вартістю товару, який можна ввозити без сплати податків (а це ПДВ і по ряду товарів - ввізне мито), хочуть урізати. Якщо зараз АВІА-пасажири можуть завозити без сплати мит товару на 1000 євро, а ті, хто в'їжджає через наземні пропускні пункти - на 500 євро, то в новому проєкті суму знизили до 430 євро і 300 євро відповідно. Тобто, для АВІА - більш ніж удвічі, для наземного ввезення - майже вдвічі.

Новини за темою: В Україні встановили пільгові ставки ввізного мита на низку товарів

Норму по вазі багажу (50 кілограм) залишили без змін.

Але можна ввозити без мит майно і авто особам, які переїжджають в Україну на ПМЖ або українцям, які отримали закордонну спадщину. Також не потрібно нічого платити за весільні подарунки вартістю до 1000 євро.

Окремо були переписані норми ввезення в Україну сигарет і спиртного (що актуально для туристів, які повертаються з-за кордону).

По сигаретах норма безмитного ввезення, як і раніше - 200 штук на людину. Допускається ввезення 50 сигар або 250 грам тютюну. Але до переліку додали ще й 100 сигарилл (раніше їх не було).

По вину і пиву норму безмитного ввезення збільшили. Зараз допускається ввезення 5 літрів пива і 2 літрів вина, в новому проєкті прописано 16 літрів пива і 4 літри вина.

По міцному алкоголю норма, як і раніше - 1 літр на людину. Якщо більше - потрібно платити ПДВ і акцизний збір, що збільшує вартість товару більш ніж на третину.

Втім, на практиці, якщо перебір по товару незначний, виконання цих правил контролюється не дуже жорстко. Але може стати приводом для митників (особливо на автомобільних пропускних пунктах) вимагати з громадян плату за "безмитне ввезення".

Новини за темою: Нардепи хочуть підвищити ліміт безмитної доставки товарів

Нагадаємо, в Україні з 1 січня почало діяти нульове мито на вино, імпортоване з країн Європейського Союзу.