Із територіальних громад зроблять цапів-відбувайлів: Експерт спрогнозував подальший розвиток питання завищених тарифів в Україні

Юрій Єхануров youtube.com

Центральний уряд не здатен розв'язати питання, а отже він буде перекидати відповідальність на громаду, переконаний Єхануров

Надалі в питанні розв'язання проблеми зростання тарифів в Україні центральна влада буде намагатися зробити цапів-відбувайлів із територіальних громад, яким раніше делегували відповідальність за встановлення ціни на житлово-комунальні послуги. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" заявив експрем'єр-міністр України Юрій Єхануров.

"Я думаю, знайдуть цапа-відбувайла. Це треба найближчим часом когось дати в жертву. Що реально буде зроблено? Ну, по-перше, я думаю, нарешті почнуть думати про те, що треба збільшувати видобуток власного газу. І про це говорять всі, але, на жаль, не роблять.  Наступне, чого треба чекати. Я звертаюсь до керівників територіальних громад – ви будете крайніми в усіх цих питаннях", – наголосив він.

За словами Єханурова, центральний уряд не здатен розв'язати питання, а отже він буде перекидати відповідальність на громаду.

"І тоді буде так: ви в громаді розбирайтеся, хто не платить, а відключати будуть вам все – ваше селище міського типу, чи ваше місто будуть відключати, якщо ви не оплатили. Тобто буде така колективна відповідальність. Це я так прогнозую.

Це, поки що, немає реально такого рішення, але вони вимушені будуть приймати такі рішення, тому що раз ти не впливаєш прямо, не здатен запропонувати інші рішення, тоді прийдеться таким методом виходити із ситуації. Нічого доброго, але винними будуть територіальні громади", – сказав ексчиновник.

Він підкреслив, що питання лише в тому, з яким темпом на територіальні громади будуть навішувати відповідальність по всім соціальним проблемам.

"Ми маємо 30 млрд кубометрів газу в підземних сховищах у Закарпатті. Чому там нема європейського хаба? Чому газопровід, який в Польщі йде для скрапленого газу, Словакія вже підключилася, і там зовсім не багато, щоб дійти до підземних сховищ. Тобто можна було б з боку Росії отримувати газ і отримувати з півночі скраплений газ", – резюмував Єхануров. 

Новини за темою: Один лише парламент не зможе втримати підвищення тарифів на комірне, - Кушнір

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Світовому банку переконані, що Україні потрібно поступово підвищувати тариф на електроенергію населенню до рівня, що зображатиме витрати – подальше зниження тарифів ставить під загрозу фінансове оздоровлення сектора.