Газу власного видобування вистачає для українців і його ціна 2,6 грн за куб, - Якубін

Олексій Якубін Перший Незалежний

Наразі газова ситуація в черговий раз показує недолугість формули, яка була прийнята

Газу українського добування могло би вистачити для українського населення, а його ціна складала б 2,6 грн за кубометр. Про це в ефірі "Першого Незалежного" повідомив кандидат політичних наук Олексій Якубін. 

"У нас немає ринку газу. Дивно від прем’єр-міністра чути такі порівняння, що так само, як ціна на хліб – там ринок визначає і там ринок визначає. Взагалі є собівартість, а в сучасних країнах будь-які сучасні ринки це є регулювання. Звісно, є попит і пропозиція, але є регулювання, тобто всі ці речі можуть відбуватися лише за умов певного регулювання, тому що економічній науці вже понад 100 років відомий такий феномен, як "провал ринку" - коли ринок просто не може себе регулювати і виникають або диспропорції з ціною, або перевиробництво. Дивно, що прем’єр-міністр України виходить, що не знає елементарних речей, ось в чому справа", - сказав він.

За словами Якубіна, наразі газова ситуація в черговий раз показує недолугість формули, яка була прийнята. Оскільки ціна газодобування в Україні, якого достатньо для комунальної сфери, складалаб 2,6 грн.

"Тут точно можна довіряти Юрію Бикову – він говорив, що це 2,6 грн. Ми бачимо, яка зараз є ціна. Тобто грубо кажучи, якби ми використовували, український споживач для себе оцей газ, то ми б не відчували всіх цих "качєль", про які чуємо з боку Європи. Навіть, коли ми зараз говоримо про ці качєлі європейських бірж, давайте не забувати, що більшість європейських країн це ж не стосується. У них є довготривалі контракти на десятиріччя, як от нещодавно Угорщина з Росією підписала контракт на 15 років, де вказана вже ціна наперед. Це стосується таких компаній і країн таких як ми, які, на жаль, не мають довготривалого контракту, які не мають прямих закупівль газу, хоча ми мали таку можливість. Рішення нашої влади тепер нас поставило в таку ситуацію з дивною формулою, коли ми слідкуємо за коливаннями на європейських біржах, розуміючи, що хвилі цього будуть відчуватися в нашій країні", - сказав Якубін.

Новини за темою: Тариф на газ в Європі: Ціни перевищили 900 доларів

Раніше глава "Нафтогазу України" Юрій Вітренко за підсумками переговорів із німецькою стороною заявив, що Україна готова продовжити контракт на транзит газу з "Газпромом", але наполягає на збереженні обсягів закупівель компаніями ЄС.