ФОПи та наймані працівники почали отримувати карантинні 8 тисяч гривень

Фото з відкритих джерел

На перші виплати держава вже витратила 200 млн гривень

В Україні почали виплачувати карантинні 8 тисяч гривень допомоги від держави фізичним особам-підприємцям та найманим працівникам, що перший день подали заявки на отримання коштів. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

"Ті ФОПи і працівники, які подали заявки в перші дні роботи програми, вже починають отримувати допомогу. Перші 200 млн гривень вже пішли на виплати, і далі процес буде ритмічним. Хочу всіх заспокоїти, що при необхідності на програму будуть передбачені додаткові кошти, адже програма буде доступна впродовж 2021 року для всіх областей, які потрапляють до  червоної зони", - зазначив очільник відомства Ігор Петрашко. 

Як зазначається, станом на 28 квітня, уже понад 300 тисяч підприємців та найманих працівників, діяльність яких була призупинена через посилення карантинних обмежень, подали заявки на отримання 8 тисяч гривень від держави. 

Новини за темою: ФОПи з регіонів, які вже вийшли з червоної зони, також зможуть отримати по 8 тисяч

При цьому додається, що додаткові виплати можна отримати ще й з місцевого бюджету. 

"Окрему заяву на цю допомогу подавати не потрібно, достатньо реєстрації в додатку "Дія". Далі Мінцифри у десятиденний строк після закінчення строку подання заяв формує та передає місцевим органам, на території яких запроваджено обмежувальні протиепідемічні заходи, переліки застрахованих осіб для прийняття рішення щодо надання допомоги за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету", - йдеться в повідомленні. 

Новини за темою: Зеленський закликав ФОПів реєструватися в "Дії", щоб отримати виплати вже в квітні

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада підтримала законопроєкт №5300, що передбачає відновлення виплати компенсації фізичним особам-підприємцям (ФОПам) і найманим працівникам, які постраждали від карантину. Сума разової допомоги складає 8 тисяч гривень. Виплачувати її почнуть упродовж 10 днів після підписання закону президентом і набрання чинності.

Відтак, закон про надання фінансової допомоги у розмірі 8 тисяч гривень набув чинності 9 квітня.