Економіка України почала відновлюватися після коронакризи, - Кабмін

Шмигаль

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль

Урядовий портал

За чотири місяці цього року промисловість зросла на 1,5%,

Економіка України почала відновлюватися після кризи, яку викликала пандемія коронавірусу COVID-19. За перші чотири місяці 2021 року помітне зростання показала промисловість і роздрібна торгівля. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Facebook.

За його словами, вже за перші чотири місяці 2021 року фіксуються позитивні тренди, які свідчать, що українська економіка почала відновлюватися після коронакризи.

Зокрема, зростання промисловості в квітні прискорилося до 13% (проти квітня 2020 року). А за чотири місяці цього року промисловість зросла на 1,5%. Найшвидше зростання спостерігається в хімічній промисловості, а також у виробництві меблів. Машинобудування за 4 місяці зросло на 6,5%.

Своєю чергою, роздрібна торгівля зросла на 14% порівняно з аналогічним періодом 2020 року. А середня зарплата за квітень 2021 була на 30% вище тієї, яка була за квітень минулого року.

Експорт української продукції за перші 4 місяці цього року зріс на майже 20%. Основні ринки - Китай (14,2% від усього експорту), Польща (7,6%), Туреччина (6,4%). За останній час відкрито 8 нових ринків, зокрема, країни Африки і Південної Америки.

Новини за темою: Новий слідчий орган в Україні: Що варто знати про Бюро економічної безпеки

Нагадаємо, раніше Світовий банк підвищив прогноз зростання валового внутрішнього продукту України у 2021 році з 3% до 3,8%. Зокрема, сільське господарство і переробна промисловість показують позитивні тренди.