Е-трудові замість паперових: Як тепер призначатимуть пенсії

Фото з відкритих джерел

За наявності повної інформації в реєстрі застрахованих осіб про всі періоди трудової діяльності особи пенсію за віком буде призначено автоматично

Пенсійний фонд України протягом п’яти років має включити до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування дані про трудову діяльність працівників. Про це йдеться у повідомленні відомства, розміщеному у Facebook.

Як зазначається, напередодні в Україні набув чинності Закон від 5 лютого 2021 року № 1217-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі".

Документом запроваджується облік трудової діяльності в електронній формі, що дозволяє не оформляти/не вести паперові трудові книжки.

"Пенсійний фонд України протягом п’яти років має включити до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутні дані про трудову діяльність працівників на підставі відомостей, наданих страхувальниками", - підкреслюється у повідомленні.

При цьому у ПФУ пояснюють, що за наявності повної інформації в реєстрі застрахованих осіб про всі періоди трудової діяльності особи пенсію за віком буде призначено автоматично (без звернення особи) з дня, що слідує за днем досягнення пенсійного віку.

Водночас уточнюється, що за бажанням особа може одержувати пенсію з більш пізнього віку.

Новини за темою: Верховна Рада запровадила електронні трудові книжки

Як повідомлялося, у лютому поточного року Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі". У березні його підписав голова держави. 

Більше про те, які зміни вносяться цим документом, читайте у нашому великому матеріалі - "Скасування паперових трудових книжок: Як нововведення вплине на нарахування пенсій".