Домовленості Медведчука про знижку 25% на газ "Газпрому" - це шанс для української влади, - Корольчук

Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Домовленості голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука про прямі поставки газу з Росії і знижку 25% для України допомогли б знизити ціну на енергоресурс і для простих українців, і для промисловості, і, особливо, для бюджетних організацій. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" заявити експерт з питань енергетики Юрій Корольчук.

"Всі знають і пам'ятають, що в 2019 році Медведчук і Бойко їздили в Москву і проводили переговори з Медведєвим (прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв, 2012 - 2019 – Ред.) і Міллером (голова правління "Газпрому" Олексій Міллер, - Ред.). І, дійсно, розмова йшла про те, що може бути запропонована знижка 25% для України", - повідомив експерт.

"Так, треба розуміти, що вони представляють політичну силу ("Опозиційна платформа – За життя" - Ред.), вони пропонували вирішення цієї проблеми, тому що вже тоді газ дорожчав. Це не означає, що вони будуть підписувати цей договір, вони політики. А, з іншого боку, дійсно, це був певний шанс для влади, для того ж Зеленського для того, щоб дати команду "Нафтогазу" не блокувати цей процес і дійсно йти на переговори і домовлятися про цю знижку", - пояснив він.

За словами Корольчука, сьогодні українці платили б за газ менше, ніж європейські компанії.

"Я сумніваюся, що була б така ціна – 175 доларів, але я думаю, що вона точно була б нижчою. Думаю, вона була б трохи вище - 200-225 доларів з такою знижкою. Тому що європейські компанії сьогодні отримують десь по 300 доларів, тому що ціна на нафту зросла",-аргументував експерт.

Як підкреслив Корольчук, знижка 25% призначається і для простих українців, і для промисловості.

"Знову – таки, коли Медведчук це пропонував (знижку 25% і прямі поставки газу з Росії – Ред.), він же пропонував це для всіх споживачів - тобто, і для населення, і для бізнесу, і для промисловості. Сьогоднішня ціна 45 тисяч гривень за тисячу кубометрів - це 1500 доларів, це та ціна, яка потім ляже в товари для кінцевого споживача - для нас з вами. Тобто, це і хлібозаводи, і молокозаводи", - пояснив він.

"Медведчук створив цю можливість, тобто це було відкрите питання. Грубо кажучи, двері відкриті, треба просто сідати за стіл переговорів і домовлятися", - підкреслив експерт.

Також Корольчук зазначив, що домовленості Віктора Медведчука допомогли б знизити ціну на газ для бюджетних організацій – шкіл, дитячих садків, лікарень, які сьогодні змушені платити по 20 тисяч гривень за тисячу кубометрів.

"Є така категорія як школи, дитячі садки, лікарні – бюджетні організації – для них сьогодні проблема отримати газ навіть за тією ціною, яка діє для населення. Для них ціна, яка прописана в меморандумі між Кабміном і" Нафтогазом " - це 13 000 без ПДВ і транспортування. Це майже 20 000 гривень. Тобто, якби були реалізовані прямі поставки з боку "Газпрому", то ціна була б не 20 000 гривень – ціна була б нижчою. Можна було б цей баланс передбачити, адже там невеликий обсяг-теплокомуненерго споживають до 5 мільярдів кубометрів газу на рік", - підсумував експерт з питань енергетики Юрій Корольчук.

Як повідомляють світові ЗМІ, 6 жовтня ціна на ф'ючерсні контакти на біржі ICE перевищила 1900 доларів за тисячу кубометрів газу.