Долар пішов угору: Економіст пояснив причини валютної "аномалії"

УНІАН

Зазвичай у цей час відбувалося навпаки, зазначив Юрій Атаманюк

У середині грудня Міністерство фінансів України продало рекордні за 30 років облігації внутрішньої державної позики на 51,4 млрд грн. Після того, як така сума в гривні зайшла в економіку, спочатку національна валюта зміцнилася, але зараз пішов тиск у зворотний бік.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив економічний експерт Юрій Атаманюк.

Експерт зауважив, що, якби в країні не було жодних потрясінь, то зараз, напередодні свят, долар мав би послабитись. Він пояснив, що у цей час з-за кордону на свята повертаються українські заробітчани, а це мільйони людей. Вони здають валюту, щоб придбати подарунки, накрити святковий стіл чи завершити ремонти.

"Що сталося в цьому році? Це не можна назвати зараз, ці 20 копійок, що це подорожчання долара. Це повернення долара до того, що було буквально кілька тижнів тому, адже він подешевшав аномально 15 грудня. Бо що трапилося 15 грудня? Мінфін продав рекордні за 30 років облігації внутрішньої державної позики. Він продав на 51,4 млрд грн, тобто майже на 2 млрд дол. І продав під дуже високі відсотки. Доходило до 12 з гаком відсотків річних. Звичайно, коли Мінфін вийшов з такою пропозицією, це зацікавило іноземців. На 3,5 млрд грн купили іноземці", – сказав Юрій Атаманюк.

Новини за темою: Швеція розглядає можливість переходу на цифрові валюти

Економіст продовжив: "Тобто, коли приходить іноземний капітал на міжбанк з такою цифрою, як 150 млн дол., і здають ці гроші, щоб купити гривню, то, звичайно, ринок на це відреагував і психологічно, і фактично. Тому гривня на початку різко посилилася 15-16 грудня. А тепер іде повернення, відкат, тому що в економіку влили ось ці 51 з гаком млрд грн. Зараз готує Мінфін наступний продаж на суму понад 20 млрд грн. І коли така сума в гривні зайшла в економіку, то, звичайно, тепер пішов тиск у зворотний бік".

Нагадаємо, Національний банк України встановив курс гривні щодо іноземних валют: так, 24 грудня долар становить 28,45 грн, євро – 34,61 грн. Порівняно з попереднім робочим днем курс долара збільшився на 20 коп. Євро здорожчав на 4 коп.

Читайте також: "Аналітик назвав причину зростання долара і спрогнозував курс до кінця року".