Держбюджет на 2022 рік є бюджетом вимивання коштів на "Велике будівництво", – експерт

Економічний експерт Юрій Атаманюк

Фото з відкритих джерел

На думку Атаманюк, "Велике будівництво" треба було організувати по-іншому, так, як це організував Таїланд, залучаючи німецькі гроші та будівельників

Державний бюджет на 2022 рік є бюджетом вимивання коштів на "Велике будівництво". Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив економічний експерт Юрій Атаманюк.

"Борг зростає, дефіцит зростає, збільшення фінансування, перш за все, силовиків, триває з бідної країни, в бідній державі з бідними людьми, вимивання грошей на "Велике будівництво". Будівництво – це добре, будувати треба, це робочі місця. Воно повертається назад податками, це інфраструктурні проєкти, якість життя. Але ми ж бачимо якість. Може ваша сім'я жити добре і процвітати, якщо ви щороку будете робити у себе в квартирі ремонт? Це ми так в дурдомі живемо. Весь час пробки, весь час мости ремонтують..." – зазначив він.

На його думку, "Велике будівництво" треба було організувати по-іншому, так, як це організував Таїланд.

"Там він залучив німецькі гроші, німці побудували інфраструктуру в Таїланді, триповерхові дороги, так звані, триповерхові хайвеї, і німці збирали гроші, тобто вони були платні. Через 10 років передали ці дороги уряду Таїланду, і зараз Таїланд збирає гроші. Різні є підходи. Ось це була б інвестиція, ось це в турборежимі прийміть під це закони. І тоді б не 120 млрд можна було б залучити, а можна було б 100 млрд, але доларів на будівництво інфраструктури, якби до цього підійти", – сказав Атаманюк.

Новини за темою: Половина будівництва доріг ведеться у борг, – аналітик про переплати з бюджету

Нагадаємо, 21 вересня Верховна Рада в першому читанні прийняла проєкт закону Про Державний бюджет України на 2022 рік. Наступного року найважливішим пріоритетом є медики, військові, ветерани війни.