Держбюджет-2022: На енергетичну сферу закладено близько 10 млрд гривень

Фото з відкритих джерел

Державна підтримка вугільної галузі становитиме 4,5 млрд грн, а 49,7 млн грн планується витратити на безпеку в енергогалузі

Проєкт закону "Про державний бюджет України на 2022 рік", затверджений Кабінетом міністрів, передбачає 10 млрд грн видатків на енергетичну сферу. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Згідно з держбюджетом-2022, державна підтримка вугільної галузі становитиме 4,5 млрд грн. Вона включає часткове покриття оплати праці шахтарів, витрати на ліквідацію неперспективних шахт та гірничо-рятувальні заходи.

Також планується спрямувати грант уряду Німеччини в розмірі 1,1 млрд грн на підтримку трансформації вугільних регіонів, а також 4,1 млрд грн - за проєктами МФО, зокрема з модернізації ГЕС та підстанцій, підвищення ефективності газовидобутку, підвищення енергоефективності та надійності Об'єднаної енергосистеми України.

За словами міністра фінансів Сергія Марченка, загальний ресурс підписаних проєктів МФО - 42 млрд грн.

Крім того, 49,7 млн грн планується витратити на безпеку в енергогалузі.

"Фінансовий ресурс на розвиток житлово-комунального господарства та реалізацію енергоефективних заходів сягне понад 70 млрд грн. Із них 5,3 млрд грн - кошти Фонду енергоефективності, 64,9 млрд грн - МФО та урядів інших держав, із них 3,9 млрд грн уже враховано в проєкті бюджету", - пояснив міністр.

Новини за темою: Зарплати, пенсії, соціальні виплати та інфраструктура: Які показники заклали у держбюджет-2022

Нагадаємо, Кабінет міністрів України закладає в державний бюджет на 2022 рік 193 млрд грн на медичну галузь. Завдяки цьому мінімалка у лікарів зросте до 20 000 грн.