Деякі ТЕЦ вимушено припинили роботу через збільшення ціни газу, – міністр

Герман Галущенко

Міністр енергетики України Герман Галущенко

Фото з відкритих джерел

Через це Україна втратила 3 тис. МВт встановленої потужності

У зв'язку зі збільшенням ціни на газ деякі виробники електроенергії, які працюють із цим видом палива, змушені були припинити роботу. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко під час години запитань до уряду у Верховній Раді, яку транслював "Перший Незалежний".

"Теплоелектроцентралі, що працюють на газі, значно зменшили виробництво електроенергії, відповідно, це збільшує спалювання вугілля. Так, виробники, що виробляють 25% електроенергії з вуглеводнів, припинили виробництво в силу ціни на газ", - констатував він.

За його словам, через це Україна втратила 3 тис. МВт встановленої потужності.

"Для покриття попиту на електроенергію в оновленому прогнозному балансі передбачено збільшення виробництва електроенергії атомними електростанціями на 880 млн кВт-год. Це еквівалентно заощадження близько 450 тис. тонн вугілля на складах ТЕС", - пояснив Галущенко.

Новини за темою: Борги за газ, запас вугілля та аварії тепломереж: Головні проблеми в регіонах перед початком опалювального сезону

Нагадаємо, Міністерство енергетики затвердило договори купівлі-продажу електроенергії в рамках нової моделі спецзобов'язань, яка змінює тарифи на електричну енергію для населення з 1 жовтня. Так, ціна електроенергії буде знижена для 80% побутових споживачів і складе 1,44 грн/кВт⋅год за умови споживання до 250 кВт⋅год.