Чергове подорожчання продуктів в Україні свідчить про програш влади у контролі за цінами, - експерт

ціни на продукти
Фото з відкритих джерел

За словами Корольчука, раз на пів року активізуються теми, що треба встановити граничну ціну на гречку, олію, яка подорожчала, але влада так і не вирішила це

Чергове подорожчання продуктів в Україні свідчить про програш влади у контролі за цінами, заявив політичний експерт Юрій Корольчук.
 
"Це вже радше констатація тих процесів негативних і незворотних, які були в тому числі підтримані Зеленським, коли він став президентом. І він бачив ті тенденції негативні, які розвивались в економіці, коронавірус, звичайно, пандемія додала до цього, але ми побачили з іншої сторони і більш-менш таке відновлення економіки, власне в 2021 році по роботі підприємств, бізнесу попри, звичайно, тяжку ситуацію, але скажімо, оптимізм певний спостерігався. В цілому по контролю за цінами, намаганням вплинути на ці процеси… Влада програла, тобто вони не змогли контролювати ці процеси. Раз на пів року активізуються теми, що треба встановити граничну ціну на гречку, треба граничну ціну на олію встановити, яка подорожчала, але влада так і не вирішила", - сказав він.

За словами експерта, в результаті спостерігається ситуація, коли населення України гірко сміється над тим, що в Україні вирощують соняшник, експортують в Європейський Союз, а потім звідкись імпортуємо ми олію, за яку платимо вдвічі більше.

"Тому так само борщовий набір – це радше підтвердження тієї проблеми, коли влада не може контролювати ті ціни, відповідно цей процес випущений на самотік і люди радше будуть змушені економити, тобто вони не зможуть собі в достатній мірі купити ті необхідні продукти, які потрібні для їхнього життя", - констатував Корольчук.

Новини за темою: Гречка по 12 грн за кілограм: Тищенко осоромився через незнання цін на продукти

Нагадаємо, раніше Державна служба статистики оприлюднила дані про середні споживчі ціни на товари та послуги в Україні у вересні 2021 року. З початку року найбільше подорожчали овочі, соняшникова олія та цукор.