Атаманюк: Зростання тарифів на ЖКП призведе до зупинки підприємств і трудової міграції

Юрій Атаманюк https://antikor.com.ua

Мінімально постраждають власники квартир і будинків завдяки річному тарифу

Зростання тарифів на житлово-комунальні послуги призведе до зупинки підприємств і трудової міграції. Про це заявив економічний експерт Юрій Атаманюк в ефірі каналу "Перший Незалежний".

"Мінімально постраждають власники квартир і будинків. Тому що держава ввела річний тариф для власників, який діє з 1 травня цього року і діятиме до 1 травня наступного року. Згідно з цим тарифом газ не буде дорожче, ніж 8 грн (вартість газу) і там, в районі 2 грн – транспортування, це в районі 10 грн. Якщо складнощі з транспортуванням десь, то це може вийти до 11 грн", – зазначив він.

Водночас, за його словами, обмежень для промислового виробництва не буде.

"А ось обмежень для промислового виробництва не буде. І у нас на сьогодні близько 30% виробництв, що працюють, і сфер обслуговування знаходяться на межі нульової рентабельності. І ось таке зростання комунальних платежів перетворить на те, що багато об'єктів будуть зупинятися. Наприклад, наша хімічна промисловість, собівартість в хімічній промисловості кінцевого продукту – це 80% вартість газу. Якщо газ зростає, то або піднімати ціну, і тоді товар стає нерентабельним, тоді ми починаємо купувати товар із Китаю, з тієї ж Росії знову через європейську компанію або через білоруську, або ми будемо скорочувати виробництво і зменшувати. Що це дасть? Це призведе до зупинки валу підприємств, до чергового валу безробіття, до чергового валу трудової міграції. Тобто поглиблювати соціально-економічну кризу в країні", – сказав Атаманюк.

Новини за темою: Відключення ЖКП за борги в Україні: Хто може залишитися без комунальних послуг та якими будуть тарифи восени

Нагадаємо, 26 серпня в Україні набули чинності зміни в законодавстві, якими скасовано заборону обмежувати надання житлово-комунальних послуг громадянам у разі наявності заборгованості.