Атаманюк про підвищення тарифів на газ: З початком осені стрімко почнуть зростати борги, у промисловості взагалі ніяких обмежень не буде

Юрій Атаманюк https://antikor.com.ua

У вересні стрімко почнуть зростати борги українців з оплати житлово-комунальних платежів, а для промисловості в Україні абсолютно ніяких обмежень не буде. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив економічний експерт Юрій Атаманюк.

"Зараз стрімко почнуть ці борги зростати, взагалі ніяких обмежень не буде для боргів у промисловості. Промисловість каже, що цифра 25 – це точка неповернення, після якої почнуть масово закриватися підприємства, тому що вони стають нерентабельними", – зазначив він.

На думку Атаманюка, закриття підприємств в Україні спровокує значне зростання комунальних неплатежів.

"Ця ситуація викликає величезне занепокоєння, тому що закрите підприємство – безробітні люди, безробітні люди – це збільшення боргів по комунальних платежах, збільшення боргів, щоб перекрити яке – потрібно піднімати вартість комунальних платежів, щоб розрахуватися з постачальниками вугілля, електроенергії та газу. І це зашморг, який сам себе постійно продовжує затягувати", – додав експерт.

Також Юрій Атаманюк повідомив, що за один місяць, якщо порівнювати липень і серпень, зростання тарифів відбулося вже на 22%, тому спрогнозував подорожчання тарифів на газ до 20 гривень вже до початку осені.

Новини за темою: Відключення ЖКП за борги в Україні: Хто може залишитися без комунальних послуг та якими будуть тарифи восени

Нагадаємо, раніше в ефірі "Першого Незалежного" колишній міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко заявив, що в зимовий період теплокомуненерго доведеться підвищити тариф на опалення у півтора раза.