Дослідники навчили свиней грати у відеоігри

Свиня
pixabay.com

Тварини розуміли, що рух джойстика пов'язано з курсором на екрані комп'ютера

Дослідники змогли навчити свиней розуміти та грати у відеогру з застосуванням джойстика. Завданням тварин було перемістити курсор до однієї зі стінок екрану. Про результати дослідження написало видання Eurekalert.

В експерименті брали участь дві йоркширські свині Гамлет і Омлет та два міні-Піга Ебоні й Айворі. Під час першої фази експерименту їх навчили наближатися до монітора комп'ютера і керувати джойстиком мордою. Потім їх навчали грати у відеогру, мета якої полягала в переміщенні курсора джойстиком до чотирьох цільових стін на екрані.

Кожна зі свинок справлялася із завданням частіше показника випадковості, з чого дослідники зробили висновок: тварини розуміли, що рух джойстика пов'язано з курсором на екрані комп'ютера.

"Для тварини нелегко зрозуміти концепцію того, що поведінка, яку вони виконують, впливає на щось інше. Те, що свині можуть робити це, має змусити нас замислитися над тим, чому ще вони здатні навчитися і як таке навчання може вплинути на них", – говорить ведуча авторка дослідження докторка Кендіс Кроун.

У експерименті вчені використовували їжу, щоб мотивувати свиней, але також з'ясували, що тварини можуть виконувати завдання навіть заради комунікації з людьми. Наприклад, коли машина для видачі ласощів не працювала, свині продовжували давати правильні відповіді, використовуючи тільки словесні й тактильні сигнали. І тільки словесна підтримка допомагала тваринам в найскладніших завданнях.

Новини за темою: Facebook заборонив фотографу розміщувати рекламу: Фото корів і будівель виявились "сексуально відвертими"

Раніше повідомлялося, що у Техасі під час судового засідання через Zoom адвокат Рід Понтон випадково вийшов в ефір в образі кошеня.