Чоловік понад 100 днів прожив у аеропорту Філіппін, а коли йому дозволили повернутися - запізнився на літак

Роман Трофімов Facebook/Роман Трофімов

Зараз чоловік вже їде автобусом додому

Роман Трофімов з Естонії у березні полетів до Філіппін і залишився на більш ніж 100 днів у столичному аеропорту через надзвичайні карантинні заходи, вжиті у країні. Нарешті йому дали можливість відлетіти додому, але він запізнився на літак. Історія стала відомою через дописи чоловіка у Facebook.

Зазначимо, Трофімов, який не є громадянином Естонії, прибув до Філіппін ще 20 березня, щоб пожити кілька місяців у провінції та за можливості знайти роботу. Проте, його не випустили з аеропорту в Манілі через надзвичайні заходи боротьби з пандемією коронавірусу, а повернутися назад він не міг через скасування авіаперельотів.

Спершу йому сказали, що він має прожити в аеропорту до кінця карантину — тобто два тижні, але потім обмеження продовжили.

Історія Трофімова стала відомою після того, як він почав описувати її у соцмережі після перших 90 днів свого життя в аеропорту, коли йому передали смартфон.

"Мене утримують в Міжнародному аеропорту Маніли імені Ніноя Акіно через наказ про вигнання вже понад 90 днів", — написав він 24 червня.

Він розповів, що в нього забрали документи, він прилетів без телефону, а авіаперевізник AirAsia не поспішав вирішувати його проблему. В перші дні свого перебування в аеропорту він спробував влаштувати пікет, на якому його сфотографував один з пасажирів і зв'язався з посольством Естонії в Японії. Як повідомляли ERR, посольство запропонувало чоловіку за власний кошт придбати квиток на евакуаційний рейс за 1,5 тис. євро, але у Трофімова не було таких грошей.

Чоловік описував ситуацію щодо проживання в аеропорті, викладав фото з їжею, яку йому давали, знімав на відео своє дозвілля, скаржився на умови проживання та тиск з боку адміністрації, яка вимагала в людей, які опинились у схожих умовах, якнайскоріше купити квиток додому.

Трофімов спав на підлозі, харчувався за власний кошт у фастфуді аеропорту, йому не видали медичну маску попри те, що в аеропорт прибували філіппінці з-за кордону.

"Я думаю, такі умови були створені навмисно, щоб спровокувати людей покинути аеропорт якомога скоріше, щоб у керівників аеропорту було менше проблем", — писав він.

Нарешті 7 липня Роман Трофімов за підтримки людей, які стежили за його історією, отримав змогу відлетіти додому з пересадкою в Амстердамі, де й пропустив свій рейс до Таллінна.

"Не бачу причин переживати, днем раніше, днем пізніше я буду вдома, немає різниці, моєю головною метою було отримати свободу й вибратись із філіппінського полону, і вона досягнена. Я тепер вільна людина", - написав Трофімов напередодні.

Чотири години тому Роман повідомив, що все ж сів на літак до Естонії, а кілька хвилин тому опублікував історію, що скуштував перший обід на Батьківщині і вже їде додому.

Новини за темою: Для в'їзду українців відкриті 23 країни: Список

Нагадаємо, 4 липня в аеропорту Афін затримали 17 громадян України, які прилетіли до Греції з Києва, через заборону на в'їзд до ЄС громадянам третіх країн.

Пізніше до українців пустили консула, який передав їм речі першої потреби, зокрема їжу та воду.

Згодом українські консули розпочали співпрацю з державними структурами Греції для того, щоб до українців, яких затримали в аеропорту, не застосували процедуру депортації.

7 липня, літак із українцями приземлився в аеропорту "Бориспіль".