Завершувати розслідування без розшифровки чорних скриньок літака "МАУ" некоректно, - МЗС

Євгеній Єнін

Фото з відкритих джерел

В МЗС наполягають на тому, щоб повідомлення про причини трагедії базувалися на юридично встановлених фактах

Українська сторона не бачить справжнього просування в розслідуванні катастрофи літака "МАУ" в Ірані, а завершувати цю справу без розшифровки бортових самописців неправильно. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін, повідомляє "РБК-Україна"

Як зазначається, наразі іранська сторона стверджує, що причиною збиття літака української авіакомпанії стала саме людська помилка. Однак, в МЗС наполягають на тому, що офіційні повідомлення про причини трагедії повинні базуватися на юридично встановлених фактах. Тобто, повинно бути завершено технічне розслідування, кримінальний процес. 

"Ми повинні вірити, перш усього, підписаними документами, а не тільки гарним словам. І говорити про те, що ці процеси завершені без розшифровки чорних скриньок, принаймні, некоректно і неправильно як по встановленню справедливості, так і щодо емоцій родичів загиблих", - зазначив Єнін.

Новини за темою: У Міноборони Ірану назвали винного в авіакатастрофі літака "МАУ"

Водночас заступник глави МЗС наголосив, що наразі прослідковуються певні позитивні медійні сигнали з боку Ірану, однак реального просування в розслідуванні поки немає.

"Ми дуже розраховуємо, що іранська сторона якомога швидше перейде від гарних слів до гарних вчинків", - наголосив Євген Єнін. 

Новини за темою: Зміна планів щодо передачі чорних скриньок літака "МАУ", не відповідають офіційній позиції Ірану, - посол

Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ з міжнародних і правових питань Мохсен Бахарванд заявив, що розслідування катастрофи українського літака "МАУ" перебуває на завершальному етапі, а бортові самописці не містять важливої інформації для розслідування.