Новини » Події Читать эту новость на русском

З України до ЄС намагалися вивезти культурні цінності вартістю мільйон доларів

Серед коштовностей були: антична холодна зброя, обладунки, монети Київської Русі та предмети побуту

В Україні викрили угруповання контрабандистів культурних цінностей до ЄС, які хотіли вивезти з території країни коштовностей майже на один мільйон доларів. Про це повідомляє пресслужба Служби безпеки України.

Згідно з повідомленням, зловмисники переправляли контрабандний товар своїм іноземним замовникам через сервіси міжнародного поштового зв'язку. Для приховування протиправної діяльності вони вказували у деклараціях неправдиву інформацію щодо відправлення.

Під час обшуків було вилучено підготовлену до незаконного вивезення колекцію предметів старовини, серед яких:

  • 21 одиниця холодної зброї різних періодів, у тому числі античного;
  • обладунки, золоті та срібні монети часів Київської Русі, а також 1800-1900-х років;
  • численні старовинні предмети побуту.

Як зазначається, наразі вилучені предмети направлено на експертизу.

У межах розпочатого кримінального провадження вирішується питання щодо повідомлення організаторам угруповання про підозру за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 (контрабанда) Кримінального кодексу України.

Після завершення досудового розслідування розглядатиметься питання щодо передачі вилучених культурних цінностей до музейного фонду України.

Новини за темою: Старовинні годинники, гроші та медалі: На львівській митниці зупинили чоловіка із колекцією рідкісних речей

Раніше повідомлялося, що на Харківщині жінка намагалася провезти через українсько-російський кордон старовинні ікони, які датуються XIX століттям. Мешканка Запоріжжя намагалася приховати одразу п'ять старовинних ікон.