Новини » Події Читать эту новость на русском

Влада Ірану відразу знала, що літак "МАУ" збили їхні ракети, але приховувала, - NYT

Останки розбитого українського літака авіакомпанії МАУ поблизу Тегерана в Ірані, 8 січня 2020 року New York Times

За словами очільника МЗС країни, цей факт посилено намагалися приховати

Влада Ірану завідома знала про причину катастрофи літака "МАУ" ("Міжнародних авіаліній України"), однак спеціально мовчала. Про це із посиланням на запис із голосом міністра закордонних справ Ірану Мохаммада Джавада Заріфа повідомляє The New York Times. 

Як зазначається, відповідний запис відображає його розмову із іранським журналістом Саїдом Лейлазом. Зокрема, під час нього міністр кілька разів запевняє, що інформація, яка буде озвучена ним, не повинна зазнати розголосу. 

За словами Заріфа, його роль як члена уряду Ірану є досить умовною, оскільки позиція МЗС країни і заяви залежать виключно від верховного лідера і Корпусу вартових ісламської революції (КВІР).

Окрім цього, посадовець додав, що КВІР із самого початку знав про те, що літак "МАУ" збили двома ракетами класу "земля-повітря", хоч і визнав це через три дні. При цьому він зауважив, що був присутнім на засіданні Ради безпеки Ірану і закликав до того, що світ має отримати пояснення щодо катастрофи.

Також Заріф зазначив, що військове керівництво Ірану вимагало від нього опублікувати в своєму Twitter заяву про те, що інформація про атаку на український літак за допомогою ракет не відповідає дійсності. Ще він запевнив, що просив сказати йому правду про те, чи правда, що іранська ракета потрапила в літак "МАУ".

"Бог мій свідок, вони відреагували на мене так, як якщо б я заперечував існування Бога", - резюмував глава МЗС Ірану. 

Новини за темою: Іран намагається уникнути міжнародно-правової відповідальності за збитий літак МАУ, – Бутусов

Раніше повідомлялося, що прокуратура Ірану висунула обвинувачення проти десяти чиновників щодо причетності до збиття пасажирського літака авіакомпанії "МАУ" у січні 2020 року.