Вбивство "Сармата": Суд оголосив вироки організаторам і виконавцям злочину

Віталій Олешко. Фото: censor.net.ua

За вбивство, до 11 років позбавлення волі, засудили стрільця Артема Матюшина, інших - виправдали

Бердянський міський районний суд оголосив вироки організаторам і виконавцям вбивства добровольця батальйону "Донбас" Віталія Олешка на позивний "Сармат" у липні 2018 року. Безпосередньо за вбивство засудили лише стрільця Артема Матюшина, передає Hromadske.

Згідно з повідомленням, Матюшин, який частково визнав вину, отримав 11 років позбавлення волі. Однак суд зарахував йому час відбування під вартою з 2018 року.

Крім того, суд задовольнив цивільний позов дружини вбитого Віталія Олешка. Так, обвинувачуваний має сплатити 700 тис. грн моральної шкоди, а також виплачувати доньці вбитого 1241 гривню щомісяця до досягнення її повноліття.

Інших імовірних організаторів Михайла Сігіду, Євгена Бродського, Віктора Власюка та ймовірних співучасників Миколу Ломаку, Олександра Обухова, Максима Владимиренкова, Тараса Мовчана, Дениса Зеленкіна — суд виправдав через нібито недостатність доказів.

Новини за темою: Двоє суддів у справі про вбивство «Сармата» взяли самовідвід

Судді вирішили, що через недоведеність вчинення кримінального правопорушення Власюк, Бродський, Сігіда, Мовчан повинні бути виправдані за обвинуваченням в організації вбивства, а Ломака, Обухов, Владимиренков та Зеленкін повинні бути виправдані за обвинуваченням у пособництві у вчиненні умисного вбивства.

Окрім Матюшина, до трьох років та одного місяця позбавлення волі за зберігання канабісу та 11 бойових патронів засудили Віктора Власюка, якого слідство називало організатором банди та координатором вбивства "Сармата". Також суд доєднав йому частину невідбутого покарання за хуліганство і зараховує час відбування покарання з дня затримання у 2019 році.

Крім вбивства Олешка, зброї, наркотиків, у справі був епізод щодо розбійного нападу на родину дніпровських суддів Поплавських у 2018 році. За даними слідства, Власюк залучив, але сам не брав участі, Мовчана, Зеленкіна, Кузнєцова та Смирнова проникнути до будинку суддів та забрати 1,5 мільйона гривень та майно на близько 2 мільйонів гривень. За цим епізодом усіх виправдали через недоведеність злочину.

Своєю чергою, адвокати потерпілих і прокуратура будуть оскаржувати вирок.

Новини за темою: Вбивство "Сармата": Обвинувачений не розуміє резонансу навколо його відпустки на море

Нагадаємо, Віталія Олешка ("Сармата") застрелили з мисливської рушниці 31 липня 2018 року в центрі Бердянська. Вбивця зайшов у двір готелю, що належав Олешку, і двічі вистрілив йому в спину. Від отриманих поранень 43-річний чоловік помер на місці.