Новини » Події Читать эту новость на русском

В Україні викрили схему закупівлі неякісної продукції для "Укрзалізниці" на 25 млн гривень

Фото з відкритих джерел

Підприємство-постачальник порушувало технологію виготовлення прокладок для рейкових колій

У Києві прокуратура викрила схему закупівлі неякісної продукції для "Укрзалізниці" на понад 25 млн гривень. Про це у своєму Telegram-каналі повідомляє Київська міська прокуратура.

"В м. Києві проведено ряд санкціонованих оглядів у кримінальному провадженні за фактом розтрати державних коштів службовими особами Регіональної філії "Південно-західна залізниця" при проведенні закупівлі з постачання прокладок для рейкових колій", – йдеться в публікації.

Як зазначається, підприємство-постачальник з метою зменшення власних витрат та отримання надприбутку порушує технологію виготовлення вказаних гумових прокладок шляхом заміни складних хімічних компонентів на дешевші матеріали. Це підтверджується висновком лабораторних досліджень.

Новини за темою: "Укрзалізниця" збільшила кількість квитків на поїзди: На яких напрямах це відчують

Відомо, що в результаті використання вказаної продукції, що за своїм фізико-хімічним складом не відповідає вимогам заявлених ДСТУ, відбувається передчасне псування прокладок для рейкових колій, що призводить до збільшення витрат держпідприємства на придбання цієї продукції, а також створює передумови до виникнення надзвичайних подій на залізниці під час здійснення пасажирських та вантажних перевезень.

"Діючи в інтересах вищевказаної комерційної структури, посадові особи організували приймання товаро-матеріальних цінностей, що не відповідають вимогам ДСТУ та безпідставно перерахували підприємству-виробнику понад 25 млн грн за продукцію сумнівної якості", – додають у відомстві.

Наразі вирішується питання для накладення арешту на вказану продукцію та повідомлення про підозру особам, причетним до вчинення кримінального правопорушення.

Новини за темою: "Укрзалізниця" анонсувала запуск нової послуги всього за 1 грн

Нагадаємо, раніше двох посадовців АТ "Укрзалізниця" і директора приватного підприємства викрили на підробці офіційної документації та спробі привласнення 3 млн грн. Зловмисники намагалися провести ремонті роботи за необґрунтовано завищеними цінами.