В Україні викрили схему розкрадання коштів на модернізації Дністровської ГАЕС

Дністровської ГАЕС. Фото: ukrkovcheg.org.ua

Загальна сума збитків становить 20 мільйонів гривень

В Україні викрили схему розкрадання десятків мільйонів гривень під час модернізації Дністровської ГАЕС. Про це повідомила пресслужба Національної поліції.

Як зазначається, посадові особи двох організацій привласнили кошти, які повинні були піти на модернізацію Дністровської ГАЕС. Зокрема, фігуранти без проведення тендеру уклали два договори на модернізацію на загальну суму понад 5,3 млрд грн.

"Зловмисники залучили до виконання субпідрядних робіт низку підконтрольних суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності, а відтак здійснювали розкрадання коштів за рахунок завищення обсягів виконаних робіт та вартості товарів. Сума збитків становить 20 мільйонів гривень", - йдеться в повідомленні.

Так, у рамках кримінальної справи, порушеної за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, проведено вісім обшуків у Києві, а також Київській, Хмельницькій та Чернівецькій областей.

При цьому, за місцями роботи та проживання злочинців, а також в офісних приміщеннях пов'язаних компаній, вилучено документи фінансово господарської діяльності, комп'ютерну техніку, мобільні телефони та печатки різних організацій.

Наразі розпочато перевірку законності проведення інших будівельно-монтажних робіт на Дністровській ГАЕС.

Новини за темою: На Сумщині викрили схему розкрадання "ковідних" коштів на 2,7 млн грн

Як повідомлялося раніше, у Харкові відкрили кримінальне провадження за заявою про заволодіння бюджетними коштами під час реконструкції зоопарку. Про підозру правоохоронцям повідомила депутат Харківської міської ради.