В Україні викрили осіб, які здійснили кібератаки на Корею та американські ВНЗ

Фото з відкритих джерел

Хакерське угрупування завдало збитків на загальну суму близько пів мільярда доларів

У ході міжнародної спецоперації було викрито хакерське угруповання, яке здійснювало розповсюдження вірусу-шифрувальника на корейські компанії та американські університети, а також спричинило збитки на загальну суму близько 500 млн доларів. Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

Згідно з повідомленням, група осіб, яка діє в Україні, атакувала у 2019 році вірусом-шифрувальником Clop чотири корейські компанії. В результаті було заблоковано 810 внутрішніх серверів та персональних комп’ютерів працівників.

Крім того, у 2021 році угруповання здійснило кібератаку та зашифрувало персональні дані співробітників і фінансові звіти Медичної школи університету Стенфорда, Університету Меріленду та Університету Каліфорнії у Сполучених Штатах Америки.

За дешифровку інформації хакери отримували викуп у криптовалюті, а в разі несплати, погрожували оприлюднити конфіденційні дані.

Під час обшуків в Києві та області за місцями проживання шести членів групи правоохоронці виявили та вилучили комп’ютерну техніку, 8 автомобілів, близько 58 тис. доларів, 3 тис. євро, понад 1,5 млн гривень готівки, а також документацію із доказами протиправної діяльності.

Наразі тривають слідчі та інші процесуальні дії спрямовані на притягнення до відповідальності осіб, причетних до протиправної діяльності згідно ч. 2 ст. 361 та ч. 2 ст. 209 КК України.

Новини за темою: Хакери атакували пошту та соцмережі голови канцелярії прем'єр-міністра Польщі

Раніше повідомлялося, що в Україні з початку року, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, кількість кіберзлочинів зросла на 25%. Зафіксували 1157 інцидентів. Зростання кіберзлочинів пов'язане з пандемією коронавірусу, оскільки деякі люди втратили роботу і шукають варіанти, як заробити.