В Україні вперше провели операцію за допомогою віртуальної реальності

Операція із застосуванням методики віртуальної реальності Фото з відкритих джерел

Пацієнткою стала 12-річна дівчинка, котра страждала симптоматичною артеріальною гіпертензією

У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги у Львові вперше в Україні провели операцію із застосуванням методики віртуальної реальності. Про це повідомляє установа у своєму Facebook.

Зазначається, що пацієнткою стала 12-річна дівчинка, яка страждала симптоматичною артеріальною гіпертензією та мала тиск в межах 160-180 мм рт. ст. 

За словами медиків, під час обстеження у неї було виявлено вроджену ваду серця - коарктацію аорти. Це стан, при якому наявне звуження просвіту аорти, внаслідок чого розвивається підвищений тиск у верхній половині тіла. 

Операція із застосуванням методики віртуальної реальності Фото з відкритих джерел

''За допомогою сучасних технологій на основі результатів обстеження була проведена віртуальна реконструкція анатомії аорти та її гілок, що допомогло медикам обрати найбільш сучасну та малотравматичну тактику подальшого лікування! Вроджену ваду судини було ліквідовано за допомогою малоінвазивної ендоваскулярної процедури - встановлення стенту у просвіт судини'', - йдеться в повідомленні.

Операція із застосуванням методики віртуальної реальності Фото з відкритих джерел

Відзначається, що відразу після оперативного втручання у дитини нормалізувався артеріальний тиск, а також зникла різниця тиску між верхніми та нижніми кінцівками.

Сьогодні ж дівчинка почуває себе абсолютно здоровою, а завдяки обраній тактиці може вже зараз проявляти повну фізичну активність.

Новини за темою: Віртуальна реальність може полегшити реабілітацію людей після інсульту

Нагадаємо, раніше ми писали, що віртуальна реальність може допомогти подолати страх висоти