В окупованому Криму залишили під арештом двох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір"

Незаконний суд в окупованому Криму Alina Smutko/krymr.org (RFE/RL)

Незабаром Південний окружний військовий суд може призначити попереднє слухання у справі одного з фігурантів

В окупованому Криму так званий "Верховний суд" відхилив апеляції й залишив під арештом фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" Вадима Бектемірова та Еміля Зиядінова. Про це повідомили адвокати Марлен Халіков і Іслям Веліляєв в коментарі "Кримській солідарності".

За словами Халікова, засідання суду проходили через відеозв’язок, а він і Бектеміров бачилися напередодні у СІЗО. "При зустрічі з Вадимом я поцікавився його станом здоров’я. В принципі, він тримається нормально. Єдине, що останнім часом через погане харчування він говорить, що у нього болять зуби, а також проблеми зі шлунком", – сказав адвокат.

Водночас адвокат Зиядінова, Іслям Веліляєв, заявив, що його підзахисний неодноразово звертався до адміністрації СІЗО, проте не отримав жодної медичної допомоги. При цьому зараз чоловік почувається нормально.

Загалом незаконний суд у Криму відхилив апеляцію захисту на продовження арешту Еміля Зиядінова. "Верховний суд залишив у силі постанову Київського районного суду від 25 листопада 2020 року про продовження запобіжного заходу моєму підзахисному до 1 березня. Думаю, що до 15 лютого буде призначено Південним окружним військовим судом попереднє слухання, воно буде проводитися також в режимі відеоконференцзв’язку, можливо", – висловився Веліляєв.

Як відомо, в листопаді минулого року підконтрольний незаконній владі Київський районний суд Сімферополя продовжив запобіжний захід Вадиму Бектермірову у вигляді утримання під вартою до 2 березня 2021 року. Його звинувачують в організації діяльності "Хізб ут-Тахрір", яка заборонена в Росії. Раніше цей суд на три місяці продовжив арешт Емілю Зиядінову.

Новини за темою: Литва звернулася до Росії щодо фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір"

Нагадаємо, нещодавно Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону (Росія) ухвалив рішення про ув'язнення кримських татар за обвинуваченнями у "здійсненні терористичної діяльності" та участі в організації "Хізб ут-Тахрір". Громадян України засудили до 13, 16 і 18 років колонії.