В Одесі трьох пацієнтів з інвалідністю вивезли з психлікарні на кладовище

У медзакладі стверджують, що чоловіки самостійно вирішили піти

В Одесі трьох пацієнтів обласного медичного центру психічного здоров'я вивезли з медзакладу та залишили на кладовищі. Про це повідомила у Facebook Уповноважена з прав людини Людмила Денісова. 

"Під час моніторингу засобів масової інформації, мною було виявлено повідомлення про трьох залишених пацієнтів Одеського обласного медичного центру психічного здоров'я. Чоловіки з інвалідністю: в одного - травма голови, в іншого немає обох ніг, третій - пересувається поповзом. Чоловіки стверджували, що їх вивезли з медустанови на кладовище. Там їх і знайшли небайдужі громадяни", - зазначила омбудсмен.

Відомо, що наразі їх тимчасово помістили до Одеського міського центру інтеграції осіб без певного місця проживання. Керівник закладу розповів, що 4 червня близько 16:30 до них швидкою доправили трьох чоловіків, один з яких підтвердив, що вони дійсно перебували на лікуванні в Одеському обласному медцентрі психічного здоров'я.

Як зазначається, у психіатричному закладі підтвердили інформацію, що знайдені чоловіки є їхніми пацієнтами, яких виписали напередодні за власним бажанням і за письмовою заявою.

Новини за темою: У селі під Києвом чоловік обстріляв сусідів через гавкіт собаки

В Одеському обласному медичному центрі психічного здоров'я пояснили, що вказані особи перебували у задовільному психічному стані на момент огляду, до них не застосовували примусову госпіталізацію. 

Окрім цього, всі троє не були визнані судом недієздатними, тому мали можливість самовільно залишати медцентр та повертатися туди за бажанням. Однак у медустанові не змогли пояснити, як люди з інвалідністю подолали відстань у 7 км.

За фактом розпочато досудове розслідування за частиною 1 статті 135 Кримінального кодексу – "завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані та позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження через малолітство, старість, хворобу".

Новини за темою: В Одесі спалахнула пожежа в студентському гуртожитку, є потерпілий

Нагадаємо, раніше в м. Покров Дніпропетровської області правоохоронці затримали 33-річного чоловіка, який через помсту вбив 8-річного хлопчика