Україна заборонила в'їзд п'ятьом іноземцям, які знімали фільм в анексованому Криму

dpsu.gov.ua

Зйомки фільму відбувалися восени минулого року

Минулого місяця Міністерство культури та інформаційної політики України у травні внесло трьох росіян та двох поляків до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, через зйомки фільму в окупованому Росією Криму. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на представництво президента України в АРК.

"У травні 2021 Міністерство культури та інформаційної політики України, реагуючи на факти зйомки в Севастополі військової драми "Небо" про російських військових у війні в Сирії та (участь, – ред.) у так званому "міжнародному музичному фестивалі "Дорога на Ялту", внесло трьох громадян Російської Федерації та двох громадян Польщі до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці", – йдеться у повідомленні.

Також відомо, що цим іноземним громадянам заборонено в’їзд на територію України терміном на три роки.

Новини за темою: Із України видворили 10 кримінальних авторитетів зі списку РНБО

"Відповідні рішення Міністерства культури та інформаційної політики України і Служби безпеки України стали реакцією, в тому числі й на звернення представництва", – уточнили у відомстві.

Як зазначається, фільм під робочою назвою "Небо" знімали восени 2020 року у покинутому санаторії поблизу Морського. У роботі йдеться про події 2015 року, коли Туреччина через порушення її кордонів збила російський бомбардувальник Су-24М.

Новини за темою: Мінкульт вніс польського музиканта до списку осіб, що становлять загрозу нацбезпеці

Нагадаємо, наприкінці травня Міністерство культури та інформаційної політики поповнило сімома прізвищами список російських діячів культури, які створюють загрозу національній безпеці України.