Новини » Події Читать эту новость на русском

Україна втратила над територією Ірану два літаки, – Цибулько про трагедію з бортом "МАУ"

Володимир Цибулько

У випадку з першим літаком Україна не надто наполягала на компенсаціях, зауважив політолог

За останні 20 років Україна втратила над територією Ірану два свої літаки. Раніше у повітряному просторі цієї країни зазнав аварії борт з екіпажем і співробітниками Харківського авіаційного об'єднання.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK сказав політолог Володимир Цибулько.

"За минулих 20 років Україна втратила на території Ірану два літаки. Свого часу Україна пробувала виробляти Ан-148 разом з Іраном. І тоді вперше загинув екіпаж і співробітники Харківського авіаційного об'єднання, більше ніж 20 інженерів і конструкторів плюс екіпаж, який Іран, іранські диспетчери просто навели на гору, і він влетів у гору. Оскільки тоді Україна не надто наполягала, борючись за іранський ринок, на компенсаціях тощо, на процедурних моментах, які гарантують правила IKAO, Міжнародної організації цивільної авіації", – зазначив Володимир Цибулько.

Новини за темою: Канада вимагає оприлюднити розшифровку чорних скриньок літака "МАУ"

Політолог заявив, що після трагедії з літаком "МАУ" перші заяви української влади були розмитими.

Нагадаємо, 8 січня 202 року літак "МАУ" був збитий іранськими військовими неподалік аеропорту Тегерана. У результаті авіакатастрофи загинули 176 осіб.

Як повідомляли, 2 липня країни, громадяни яких загинули в авіакатастрофі літака "Міжнародних авіаліній України" в Тегерані, підписали меморандум про взаєморозуміння і співпрацю в переговорах про виплату компенсацій Іраном.