Новини » Події Читать эту новость на русском

У турагенції на Івано-Франківщині продавали фальшиві COVID-сертифікати

Пресслужба СБУ

Ціна однієї довідки становила 1600 гривень, а щотижневий прибуток – понад 30 тис. грн.

На Івано-Франківщині двоє громадян незаконно виготовляли несправжні міжнародні сертифікати про вакцинацію проти COVID-19. Про це повідомляють у пресслужбі Служби безпеки України.

Мешканець Івано-Франківської області разом зі спільницею організували офіс у приміщенні туристичної агенції та виготовляли фіктивні міжнародні довідки про вакцинацію для перетину кордону.

"Під час санкціонованих обшуків правоохоронці виявили чорнові записи із "клієнтською" базою, підроблені довідки про негативні ПЛР-тести, фейкові результати лабораторних досліджень та міжнародні свідоцтва про вакцинацію", – йдеться в повідомленні СБУ.

Ціна однієї довідки становила 1600 гривень, а щотижневий прибуток – понад 30 тис. грн.

Слідчі стверджують, що зловмисники копіювали та друкували бланки сертифікації, а далі заповнювали й засвідчували підробленими печатками. Свою діяльність вони розпочали на початку 2021 року.

Зловмисники постійно змінювали дані медичних закладів та лікарів, що буцімто видавали довідки. Зокрема, на підробках зазначалося, що вони нібито видані приватними і державними медичними закладами Київської, Волинської, Вінницької та Чернівецької областей.

Новини за темою: У МОЗ вимагають відсторонювати головлікарів за підробку свідоцтв про вакцинацію

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів підтримав законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу щодо відповідальності за підроблення документів про щеплення.