У Тернопільській області від коронавірусу померло 3-місячне немовля

Фото з відкритих джерел

Діагноз коронавірус підтверджений посмертно

У Тернопільській області від коронавірусної інфекції COVID-19 померло немовля, якому було 2 місяці й 29 днів. Про це повідомив епідеміолог обласного центру контролю хвороб Володимир Паничев "Суспільному".

"Діагноз коронавірус підтверджений посмертно. При житті діагноз не був встановлений. При розтині трупа дитини судмедексперт запідозрив, що це коронавірус. Були відібрані матеріали, і лабораторно підтвердили COVID-19", – розповів він.

Наразі проводяться розслідування, щоб з’ясувати можливе джерело інфекції.

До слова, дитина померла не у лікарні, а вдома, лікарі швидкої лише констатували смерть.

Доглядати й лікувати немовля мала б первинна ланка медицини в Кременецькому районі, однак там сказали, що батьки до них не зверталися.

Проте 14 жовтня батьки зверталися у приймальне відділення Кременецької районної лікарні.

"Вони дійсно були в нас. Черговий педіатр оглянула дитину, зауважень не було серйозних, порадила міряти температуру три рази та звернутися наступного дня до їхнього сімейного лікаря, щоб той призначив відповідні ліки. 

Первинна ланка медицини повинна здійснювати нагляд за маленькими дітьми до року. Чому це не було зроблено не знаю", – зазначив головний лікар установи Павло Кісіль.

Новини за темою: На Рівненщині судитимуть лікарку, через чию помилку загинуло немовля

Нагадаємо, раніше у Маріуполі, що в Донецькій області, коронавірус забрав життя 2-місячної дитини. У хлопчика діагностували недобір ваги та кілька супутніх захворювань. Тести на коронавірус у мами та малюка були негативними. Хворобу у нього діагностували лише з другої спроби.