Новини » Події Читать эту новость на русском

У "Нафтогазі" проходять обшуки у справі на 2,7 млрд гривень

naftogaz.com

За даними слідства, із жовтня 2015 року по теперішній час, службові особи компанії не завершили процедуру митного оформлення газу, придбаного у “Газпрома”, внаслідок чого до держбюджету не надійшли значні кошти

Державна фіскальна служба проводить ряд обшуків у приміщеннях НАК "Нафтогаз України" в рамках розслідування кримінального провадження за фактом ймовірного ухилення службових осіб компанії від сплати ПДВ на суму 2,7 млрд грн. Про це повідомляє ДФС у Фейсбуці.
 
"Державна фіскальна служба України продовжує досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ймовірного ухилення службових осіб АТ НАК "Нафтогаз України" від сплати ПДВ на суму 2,7 млрд грн. Наразі ДФС проводить ряд обшуків у приміщеннях згаданої компанії", - зазначається у повідомленні.
 
За даними слідства, із жовтня 2015 року по теперішній час, службові особи АТ НАК "Нафтогаз України" не завершили процедуру митного оформлення газу, придбаного у ВАТ "Газпром" (Російська Федерація), внаслідок чого до державного бюджету не надійшли вказані кошти.
 
 
"Підприємства-виробники теплової енергії фактично споживають газ, що знаходиться у газотранспортній системі України, однак АТ НАК "Нафтогаз України" не оформляє документи щодо постачання газу та не підписує відповідних актів прийому-передачі, мотивуючи це тим, що газ фактично не постачається, а надається послуга балансування газу в ГТС, внаслідок чого операції з постачання газу документально не оформлюються", - зауважується у повідомленні.
 
Разом з тим, додається, що за період розслідування співробітники Державної фіскальної служби зібрали достатньо доказів, які можуть говорити про факт ухилення від сплати податків. Здобуто докази, що службові особи НАК Нафтогаз України не подавали до Енергетичної митниці ДФС повного пакету документів, на підставі якого Митний орган України міг би провести митне очищення природного газу.
 
"При цьому, в ході досудового розслідування буде надано правову оцінку діям як службових осіб АТ НАК "Нафтогаз України" так і Енергетичної митниці ДФС. Остаточна сума завданих державі збитків буде встановлена у ході судово-економічної експертизи", - резюмується у повідомленні.
 
 
До слова, Група "Нафтогаз" за 2020 рік отримала збиток у 19 мільярдів гривень внаслідок низького попиту та цін на газ. У 2019 році компанія отримала 2,6 млрд грн прибутку.