У Львові моторошний буревій зруйнував легендарний Личаківський цвинтар

Личаківське кладовище Фото з відкритих джерел

Пошкоджено понад 100 історичних пам'яток, і частина з них вже не підлягає відновленню та реставрації

У Львові потужний буревій, який двічі пройшовся містом за кілька днів, завдав катастрофічної шкоди легендарному Личаківському кладовищу. Про це розповів директор цвинтаря Михайло Нагай у коментарі для Tvoemisto.

За його словами, на території кладовища було повалено близько 30 дерев та майже 250 гілок. Всі доріжки покриті уламками. Частину працівники цвинтаря розчищають самостійно, для інших – потрібна допомога.

Також зруйновано понад 100 історичних пам'яток, і частина з них вже не підлягає відновленню та реставрації.

"Частина надгробків отримали незначні пошкодження - відпали або відкололися фрагменти. Їх підклеїмо або відновимо. Однак, є такі пам'ятники та надгробки, які не підлягають відновленню", - зазначив Нагай.

При цьому він уточнив, що у кількох місцях дістатися до пошкоджених пам'ятників майже неможливо. Для цього доводиться розбирати завали або розрізати дерева.

Найбільше постраждала сімейна гробниця Зенткевичів.

Михайло Зенткевич був власником найстаріших львівських аптек "під золотим оленем". Скульптуру створив знаменитий Йохан Шімзер - зараз вона розбита.

Пошкодження фрагменту руки та смолоскипа зазнав також пам’ятник Войнарів. Сама фігура, за словами Михайла Нагая, на щастя, збереглася.

Крім цього, відламався хрест на одній зі стацій Ісуса Христа, а також зазнало руйнування зображення Матері Божої з Ісусом Христом на руках авторства Юліана Марковського.

Наступного тижня має відбутися візит українсько-польської комісії фонду та Мінкульту, де й вирішуватимуть, коли і які саме пам’ятки та надгробки будуть реставрувати, якщо це можливо.

Новини за темою: Через негоду у Львові водіям трамваїв довелося ночувати у кабінах

Нагадаємо, раніше ми писали, що Львів поплив після негоди. Місто раптово затягнуло темними хмарами й накрила злива з градом. Вулиці затопило, автомобілі "тонули" у воді, а пішоходам ледь вдавалося перейти дорогу.