У Криму з часу окупації виявили 43 випадки насильницьких зникнень, - ООН

АР Крим Фото з відкритих джерел

Зниклими безвісти залишаються 11 осіб

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) з початку анексії Криму Росією задокументувало 43 випадки насильницького зникнення людей на півострові. Про це йдеться в інформаційній довідці Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

Як зазначається, перший задокументований випадок насильницького зникнення мав місце 3 березня 2014 року, а останній за часом – 23 травня 2018 року. Такі випадки здебільшого вчинялися в формі викрадення.

Відомо, що з усіх 43 жертв 39 є чоловіками, а чотири - це жінки. Зниклими безвісти залишаються 11 осіб (усі – чоловіки), ще один чоловік перебуває під вартою. 

"Насильницькі зникнення вчинялися, ймовірно, озброєними групами, такими як самооборона Криму і козацькими групами; представниками Федеральної служби безпеки Російської Федерації; іншими правоохоронними органами, зокрема поліцією Криму", - наголосили в ООН.

Новини за темою: Канада запровадила нові санкції проти РФ через анексію Криму

Окрім цього, викрадачі застосовували катування і жорстоке поводження з метою змусити жертв свідчити проти самих себе або проти інших, а також як помсти за їхню політичну позицію або зв'язок з політичними організаціями.

В УВКПЛ наголосили, що жодна особа не була притягнута до відповідальності у зв'язку з будь-якими з насильницьких зникнень, а також за випадки катувань і жорстокого поводження.

Новини за темою: Австралія ввела санкції проти Росії через будівництво Кримського мосту

Нагадаємо, нещодавно Севастопольський міський суд визнав винною у "держзраді" та призначив 12 років колонії пенсіонерці, яка передавала "секретні відомості розвідці Міністерства оборони України".