У Чорному морі судно ВМС України отримало пошкодження: Триває рятувальна операція

Головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний Збройні сили України

Аварійна ситуація виникла через різке погіршення погодних умов

На судні Військово-морських сил Збройних сил України через різке погіршення погодних умов виникла аварійна ситуація. Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у Facebook.

"У результаті різкого погіршення погодних умов виникла аварійна ситуація, внаслідок якої отримало пошкодження судно національного флоту. Після оцінки обстановки було прийнято рішення про постановку судна на якір з метою забезпечення проведення заходів боротьби за живучість", - зазначив він.

За словами Залужного, для забезпечення проведення пошуково-рятувальних робіт ВМС розгорнули пункт управління пошуково-рятувального забезпечення.

"Також було налагоджено взаємодію із підприємством "Морська пошуково-рятувальна служба" Міністерства інфраструктури України, Державною прикордонною службою, Державної службою з надзвичайних ситуацій. До операції залучено кораблі і катери в кількості вісім одиниць та чотири одиниці повітряних суден.

Завдяки злагодженим та впевненим діям екіпажу корабля аварійну ситуацію вдалося стабілізувати. Загрози життю особового складу немає. Загрози втрати судна немає”, - наголосив головнокомандувач.

Новини за темою: Судно із 7000 тонн української пшениці затонуло поблизу Криту

Нагадаємо, біля північного узбережжя Болгарії у Чорному морі турецьке судно "Vera Su" налетіло на скелі та затонуло. На борту корабля було 3000 тонн карбаміду, що може спричинити екологічну катастрофу в заповіднику Каліакра, де мешкають багато морських птахів та морських видів, що перебувають під загрозою зникнення.