У Чернігові викрили мережу продажу COVID-сертифікатів

Google

Серед зловмисників були й лікарі, які вносили "дані" до реєстру МОЗ

Поліція Чернігова викрила групу осіб, яка створила схему продажу фейкових COVID-сертифікатів невакцинованим громадянам. Про це повідомляє пресслужба МВС.

Як зазначається, схему продажу підроблених сертифікатів організувала 52-річна власниця турагентства.

"Деякі клієнти цілеспрямовано зверталися до цієї туристичної компанії лише по підроблені документи, хоч нікуди не збиралися мандрувати", - йдеться в публікації.

Також до схеми були залучені місцеві лікар й медсестра, які вносили несправжні дані до електронних реєстрів про вакцинацію, а також видавали клієнтам паперові COVID-сертифікати.

Новини за темою: На Сумщині викрили схему продажу підроблених COVID-сертифікатів

"А оскільки неправдиві дані містилися в електронній базі, додаток "Дія" також підтверджував наявність сертифікату про вакцинацію у насправді нещепленої особи", - додали в пресслужбі.

Відомо, що вартість підробленого сертифіката становила 250 доларів, а за день виготовлялося приблизно 20 документів.

"Таким чином, лише за останніх два місяці власниця турагентства та кілька медиків отримали понад 500 000 гривень від незаконної діяльності", - прокоментували правоохоронці.

Новини за темою: Фейкова "Дія": На Закарпатті викрили підробку COVID-сертифікатів та паспортів

Як повідомлялося раніше, на Івано-Франківщині двоє громадян незаконно виготовляли несправжні міжнародні сертифікати про вакцинацію проти COVID-19. Ціна однієї довідки становила 1600 гривень, а щотижневий прибуток – понад 30 тис. грн.