У Чехії чоловіка засудили на 20 років за участь у конфлікті на Донбасі на боці НЗФ

Незаконні збройні формування на Донбасі REUTERS

Чоловіка судили заочно, оскільки його місцеперебування невідоме

Суд Праги заочно засудив до 20 років ув'язнення громадянина Чехії, який брав участь у бойових діях на Донбасі на боці "ЛНР". Про це повідомляє видання Novinky.

32-річного Мартіна Кантора визнали винним за звинуваченнями у скоєнні терористичного акту та участі в терористичній групі. Чоловіка судили заочно, оскільки він не повернувся з України до Чехії та його місцеперебування невідоме. Вирок не є остаточним.

У 2015 році Кантор вилетів із Праги через Ростов-на-Дону на Донбас, де, згідно з обвинувальним висновком, пройшов підготовку і став снайпером незаконних збройних формувань "ЛНР". Згідно з досьє, він дослужився до сержанта і брав участь в бойових діях.

"Як член розвідувально-диверсійної групи він особисто встановлював міни та гранатомети в районі лінії розмежування", – сказав прокурор Мартін Білі.

Під час судового процесу заслухали кількох експертів і свідків – друзів Кантора. Вони розказали, що підсудний говорив про бажання взяти участь у бойових діях в Україні на стороні НЗФ і що він писав їм про свої успіхи.

Один із друзів Кантора заявив, що вони підтримували контакт до 2016 року. Потім він нібито отримав електронною поштою повідомлення про те, що Кантор мертвий, але підтвердити це не вдалося.

Новини за темою: Розчарувався і повернувся: В Луганській області викрили колишнього учасника НЗФ

Раніше повідомлялося, що Жовтневий районний суд російського Санкт-Петербурга зобов'язав групу розслідувачів Bellingcat виплатити колишньому командиру незаконних збройних формувань Ігорю Безлеру 340 тисяч рублів (4,6 тис. доларів) за моральну шкоду.