Новини » Події Читать эту новость на русском

Суд Канади визнав збиття літака "МАУ" в Ірані терористичним актом

Катастрофа літака МАУ в Ірані ВВС

Під час судового процесу Іран не захищався

Вищий суд Онтаріо визнав збиття пасажирського літака "Міжнародних авіаліній України" іранською революційною гвардією в січні минулого року біля Тегерану терористичним актом. Про це повідомляє Global News.

Згідно з повідомленням, суддя Едвард Белобаба встановив, що "з урахуванням співвідношення ймовірностей ракетні атаки на рейс 752 були умисними".

"Позивачі встановили, що збиття обвинуваченими рейсу 752 було актом тероризму і являє собою "терористичну діяльність", - зазначив суддя.

Новини за темою: В Ірані 10 чиновників звинуватили у причетності до авіакатастрофи "МАУ"

Відомо, що у своєму рішенні суддя суду Онтаріо спирався на двох експертів, один з яких дійшов висновку, що Революційна гвардія "знала, що рейс PS 752 був цивільним літаком, і цілеспрямовано збив його з метою знищення".

Окрім цього, суддя виніс заочне рішення проти Ірану про невиконання зобов'язань за цивільним позовом, поданим чотирма сім'ями загиблих на борту рейсу "МАУ". 

Як зазначається, фігурантами в справі є Іран, Революційна гвардія, Збройні сили Ірану та верховний лідер Алі Хаменеї. Іранська сторона отримала відповідні документи через Міністерство міжнародних справ Канади, але не захищалася під час процесу. 

Новини за темою: Данілов назвав катастрофу "МАУ" навмисною атакою Ірану

Нагадаємо, в середині березня іранський орган цивільної авіації оприлюднив остаточний звіт щодо збиття українського пасажирського літака "МАУ" у січні 2020 року. У документі зазначено, що повітряне судно було визнане ворожою ціллю через помилку оператора ППО поблизу Тегерану, і в нього було випущено дві ракети.

Натомість міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав звіт Ірану щодо збиття літака "МАУ" спробою приховати справжні причини авіакатастрофи. За його словами, Іран провів технічне розслідування з численними порушеннями міжнародних стандартів, Чиказької конвенції та IСAO.

Новини за темою: Влада Ірану відразу знала, що літак "МАУ" збили їхні ракети, але приховувала, - NYT

Пізніше в МЗС заявили, що Україна вимагатиме на Раді ICAO розгляду оприлюдненого Іраном звіту щодо авіакатастрофи літака "МАУ" і продовження іранською стороною технічного розслідування. 

Наприкінці квітня цього року Державна авіаційна служба України подала свої зауваження до фінального звіту Ірану про катастрофу літака "МАУ".