Суд арештував майно та всі акції "Мотор Січ"

Фото з відкритих джерел

Майно передано в управління АРМА

Шевченківський районний суд м. Києва ухвалив рішення про накладання арешту на цілісний майновий комплекс та 100% акцій АТ "Мотор Січ". Про це повідомляє пресслужба СБУ

Згідно з повідомленням, майно передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) з обов'язковим визначенням управлінської компанії, що має державну форму власності.

Новини за темою: Україна націоналізує "Мотор Січ" для запобігання китайському захопленню

Відомо, що головне слідче управління СБУ здійснює досудові розслідування щодо "Мотор Січі" за двома напрямами.

  • Перший – за ознаками злочинів, передбачених статтями 14, 15, 111 та 113 Кримінального кодексу України (щодо диверсійної та підривної діяльності на користь РФ).
  • Другий – за ознаками злочинів, передбачених статтями 209, 212, 233 та 364 Кримінального кодексу України. В ньому досліджуються можливі порушення законодавства під час первинної приватизації і подальшої незаконної концентрації акцій.

Як зазначається, АТ "Мотор Січ" продовжить свою роботу відповідно до вимог чинного законодавства, із збереженням робочих місць та виконанням зобов‘язань в рамках виробничих замовлень.

Новини за темою: Битва за "Мотор Січ": Навіщо Україна перейшла дорогу Китаю?

Нагадаємо, нещодавно Печерський районний суд Києва вперше визнав китайських інвесторів компанії "Мотор Січ" стороною, яка потерпіла від протиправних дій Служби безпеки України. Йшлося про досудове розслідування щодо протидії посадовців СБУ господарській діяльності акціонерів.

29 січня Україна ввела санкції проти громадянина Китаю та трьох компаній, розташованих у цій країні. Зокрема, у санкційний список включили громадянина КНР Ван Цзіна та компанію Skyrizon Aircraft Holdings Limited. 

Згодом китайські інвестори в українському підприємстві "Мотор Січ" підвищили вимоги у міжнародному арбітражі проти України на 100 мільйонів доларів до 3,6 мільярда доларів.